Úvod Jaké jsou projevy intoxikace organismu?

Jaké jsou projevy intoxikace organismu?

Asi každý člověk zná ten pocit, kdy se zdá, že je zdráv, ale přesto se necítí dobře. Říká si, co se to se mnou děje? V duchu prochází všechny choroby, kterými by mohl trpět a na nic nepřichází. Příčinou může být intoxikace organismu. V těle se nahromadilo tolik nepotřebných látek, že už si s nimi organismus neví rady. Může se to projevovat různými způsoby, podle intenzity a místa, kde se toxiny v těle nachází. Mezi nejčastější projevy patří:

 • Únava, vyčerpání, slabost, malátnost
 • Revmatické bolesti kloubů, bolesti zad, nohou
 • Spánkové potíže
 • Kožní nemoci, alergie
 • Opakující se nachlazení, zvětšené uzliny
 • Bolesti hlavy a žaludku
 • Nadýmání, špatné trávení, zácpa nebo průjem
 • Nechtěné tloustnutí a celulitida
 • Nervozita, změny nálad, apatie
 • Neschopnost řešit problémy
 • Zpomalené reakce, nižší výkonnost

Kdy začít s očistou těla?

Na to je jednoduchá odpověď. S očistou těla (detoxikací) lze začít kdykoliv. Pokud se člověk cítí mizerně, je za pět minut dvanáct. Existují různé očistné kůry a prostředky, které se doporučuje užívat a absolvovat nejlépe na jaře a na podzim. V tuto dobu se předpokládá největší znečištění organismu, protože se objevuje tzv. jarní a podzimní únava. Je to však individuální a je lépe začít s očistou kdykoliv než vůbec. Dnes je dostupná celá řada informací, prostředků i přístrojů, které napomáhají detoxikaci organismu. Chce to jen rozhodnutí a trochu vůle.


Diskuse (7 komentářů)

(20. 08. 2012 07:04) Reagovat
To je zajímavé. Čtu si tu o těch škodlivých látkách v těle a skoro všechny příznaky mám. Je fakt, že mi zdravotní životní styl nic moc neříká. Zdravotní problémy jsem nikdy neměla (kromě těch menších příznaků), nadváhu také nemám, tak mě nenapadlo se omezovat. Ale asi bych se nad tím víc měla zamyslet. Přeci jen mi už bude za rok 40 a je na čase trochu víc začít myslet na své zdraví.
(02. 10. 2012 18:29) Reagovat
Také bych potřebovala nějakou detoxikaci. V poslední době nejím moc zdravě, spíš tak nárazově, když je zrovna čas a pociťuju to. Jsem více unavená, malátná a celkově se necítím ve své kůži. Pravděpodobně to bude asi tím...Doufám, že to není nic závažnějšího.
(17. 10. 2012 05:37) Reagovat
Mě zase bývá často špatně. Dřív jsem mohl sníst cokoliv a bylo to v pohodě a teď je mi skoro po každém jídle těžko. Přímo cítím jak mám překyselený žaludek. Zkrátka se necítím...
(02. 11. 2012 07:35) Reagovat
Mě také nebylo dvakrát dobře a nedařilo se mi zhubnout. Pak jsem navštívila výživovou poradkyni a dozvěděla jsem se, že mám překyselený organismus. Až od ní jsem zjistila, že se potraviny dělí na kyselé a zásadité. Prý právě kvůli tomu jsem byla často unavená, malátná, ale i podrážděná.
(10. 12. 2012 07:49) Reagovat
A opravdu se to tedy zlepšilo, když jste začala přijímat více zásaditých potravin? Mě přijde , že takhle normálně člověk znovu dojde k normálnímu ph organismu, ale někdo mi říkal, že na to musím brát speciální tabletky a čaje, aby se mi srovnal organismus, ale myslím, že to je jen zbytečné tahání peněz z lidí, alespoň to je můj názor.
(07. 03. 2013 07:48) Reagovat
Ne že bych byla nějaký odborník na zdravou výživou, ale myslím si, že máte pravdu. Možná speciálními čaji a dalšími přípravky dospějete rychleji k srovnání organismu, ale přirozenou cestou to určitě jde taky.
(28. 03. 2013 07:26) Reagovat
Chce to vědět něco o správné výživě, trochu sportovat a mít velkou vůli. Jinak si myslím, že je zbytečné utrácet za speciální přípravky či vyživové poradce. Já když nehubnu, nebo naopak přibírám vím, že se téměř nehýbu nebo hodně vím. To, že v tuhle chvíli musím změnit jídelníček a začít se opět více hýbat, vím sama.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty