Úvod Kde se v těle hromadí nejvíc toxických látek?

Kde se v těle hromadí nejvíc toxických látek?

Toxiny mohou působit všude v organismu, jsou roznášeny krevním řečištěm, lymfou apod. Jsou však místa, kde se hromadí odpadní látky a tam je největší koncentrace toxinů.

  • Střeva. Zakončením trávicího procesu je pravidelné vylučování odpadních látek stolicí. Je to nepopulární a pro většinu velmi diskrétní téma. Nicméně vylučování je přirozené a pro život a zdraví každého jedince důležité. Špatná skladba jídelníčku, hektický život, nesprávné vyprazdňovací návyky, nedostatek pohybu aj. působí na ukládání a hromadění toxických shluků uvnitř střev. Dalo by se to vyjádřit tak, že jsou střeva oblepena nestrávenými zbytky potravy, které za hnilobného procesu vylučují do krve spoustu jedovatých látek.
  • Ledviny. Ledviny fungují jako filtr.Jsou také jedním z vylučovacích orgánů. Jako takové pomáhají lidem zbavovat se nepotřebných látek. Pokud však člověk zatěžuje ledviny přílišným pitím alkoholu, kávy apod., ledviny jsou oslabeny a toxické látky se v nich hromadí. Nedostatečný pitný režim celý proces ještě komplikuje.
  • Vnitřní orgány. Vnitřní orgány jako např. játra, slezina a plíce mohou zachytávat jedovaté látky, jejich hromaděním se poškozuje nejen tento orgán, ale celý organismus.
  • Lymfatické uzliny. Tok lymfy roznáší různé potřebné živiny, ale i toxiny, které se pak mohou hromadit v lymfatických uzlinách. Jsou pak zvětšené a někdy i bolestivé na dotek a signalizují, že v těle není vše, tak jak má být.
  • Klouby. I klouby mohou být sběračem toxických látek. Pokud není organismus očištěn, může se to odrazit v bolesti a degeneraci kloubu.

Jak už bylo uvedeno intoxikace je věcí celého organismu. Tento výčet je orientační a nedostačující.


Diskuse (5 komentářů)

(26. 09. 2012 07:37) Reagovat
Nejvíce je to ve střevech a právě proto špatným životném stylem vzniká rakovina tlustého střeva. Proto by se každý člověk měl více soustředit na to, co jí.
(08. 04. 2013 12:48) Reagovat
Všude je to, že si má člověk dát pozor na to, co jí, ale paradoxně se kvalita potravin pořád zhoršuje. Člověk se pak může snažit vynechávat smažená jídla a držet další zásady a nakonec přijímá do sebe jedy, o kterých ani neví...
(19. 04. 2013 06:56) Reagovat
A pak se nestačí divit. Já myslím, že poté, co člověk slyšel v poslední době, tak většina lidí více čte etikety při kupování různých potravin. Také si to hlídám. Horší jsou případy, kdy deklarují něco jiného, než v tom výrobku skutečně je. To člověk neovlivní...
(12. 07. 2013 06:20) Reagovat
A dostávají se toxiny z těla i pocením? Já jsem trochu zlepšila jídelníček, ale především jsem se začala hodně hýbat. Zajímalo by mě to, protože mě někdo doporučoval čaje na zbavení se toxinu, tak si říkám, jestli to je nebo není zbytečné. Díky.
Jirka, (09. 07. 2014 10:28) Reagovat
Tak samozřejmě i pocením (zvlášť při sportu) se z těla vyplavují škodliviny a celkově je pohyb zdravý, ale proč to ještě nepodpořit čajem. Nemusíte ho pít dlouhou dobu, ale dát s nějakou menší detoxikační kúru s čaji neuškodí.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty