Úvod Recenze knihy - Jídlo jako pokrm duše

Recenze knihy - Jídlo jako pokrm duše

ew5 Jaké jídlo opravdu oslavuje lidského ducha a podporuje spojenost každého jednotlivce s jeho duší, a které to naopak nedělá? Odpověď je snadná - nejvýživnější strava je ta, která je vědomě pěstovaná, láskyplně vybíraná i připravovaná a nekonzumovaná bezmyšlenkově. Pokud respektujeme svou duši a jsme s ní spojeni, můžeme získat naprosto odlišný přístup ke své stravě - pak můžeme jíst cokoli, co chceme a kdykoli to chceme.

název knihy : Jídlo jako pokrm duše

Autor: Maureen Whitehouse
Nakladatelství: Eugenika
Město: Praha
Rok vydání: 2009
Počet stran: 343
ISBN: 978-80-8100-104-8
cena : ?
Anotace

Jaké jídlo opravdu oslavuje lidského ducha a podporuje spojenost každého jednotlivce s jeho duší, a které to naopak nedělá? Odpověď je snadná - nejvýživnější strava je ta, která je vědomě pěstovaná, láskyplně vybíraná i připravovaná a nekonzumovaná bezmyšlenkově. Pokud respektujeme svou duši a jsme s ní spojeni, můžeme získat naprosto odlišný přístup ke své stravě - pak můžeme jíst cokoli, co chceme a kdykoli to chceme.


Naše recenze

V knize se dočtete o duševní stravě, o změně, kterou vaše tělo potřebuje. Dozvíte se, proč je důležité vědět co jíte, jak nakupovat potraviny, o biopotravinách, o nevhodném jídle, jak připravovat pokrmy. Cenné informace jsou tu také o mrtvém a živém jídle, o důležitosti enzymů, o bílkovinách, konzumaci ryb, tucích a olejích, o cukru, soli, kofeinu, vodě, o tom, co vám krade energii, co je košer strava, o jídlu podle ájurvédy, kombinované stravě… Publikace se také věnuje kyselé a zásadité stravě, jinové a jangové energii v jídle, o půstu, hubnutí, o jídle jako léku a uspokojujících a neuspokojujících myšlenkách ohledně jídla. Kromě toho se ještě dozvíte spoustu zajímavostí k této problematice, které stojí za to vědět. Kniha je velmi pěkně psaná a nabízí spoustu podnětů k zamyšlení. Důležité informace jsou v označené tabulce a celkově je publikace pěkně strukturovaná. Neobsahuje žádné obrázky. Na konci publikace najdeme informace pro čtenáře v ČR, ale i na Slovensku (kde nakoupit bio potraviny, stránky o superpotravinách atd). Také je tu další doporučená literatura. V úplným závěru jsou další knihy vydavatelství Eugenika.


Diskuse (5 komentářů)

(14. 04. 2010 12:29) Reagovat
Zajímavá kniha - nevíte kde ji koupit?
(30. 05. 2012 03:55) Reagovat
Já myslím, že úplně nejjednodušší je vyhledat ji na internetu a objednat v nějakém internetovém obchodě.
(20. 12. 2012 15:18) Reagovat
V poslední době se vyrojilo hodně knížek z touto problematikou. Hodila jsem si to do vyhledávače v jedné knihovně a vypadlo mě docela dost odkazů - něco je spíše lékařské, ale něco je zase až moc alternativní...Tak každý si najde to svý...:)
(29. 05. 2013 11:59) Reagovat
Chystám se také na detoxikaci organismu. Poslední dva roky na VŠ žiju hrozně. Teď to s mým životním stylem ještě bude špatný do posledních státnic, ale pak už začnu více dbát o to, co jím a celkově se budu starat o svou lepší životosprávu.
(11. 06. 2013 08:33) Reagovat
Také jsem měla na vejšce hrozné stravování. Cpala jsem se různě mezi přednáškami bagetami a podobně. Za tři roky studia jsem přibrala deset kilo a teď se je pokouším shazovat (už rok), ale nemám žádnou sebedisciplínu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty