Úvod Detoxikace organismu

Detoxikace organismu

Detoxikace organismu je celková očista těla od nahromaděných jedovatých látek (toxinů). Tyto látky jsou různého původu od mikroorganismů, parazitů až po látky chemické podstaty.

Dostávají se do organismu jedince vdechováním, přijímáním potravy, nadužíváním léků, stykems kontaminovanými předměty apod. Je takřka nemožné se jim vyhnout, je však možné se jich průběžně zbavovat pravidelnou očistou.

Co jsou to toxiny a kde se v organismu berou?

Toxiny jsou jedovaté látky, které jsou produkovány nahromaděnými mikroorganismy a chemickými látkami v těle. Z toho vyplývá, že člověk, který má v těle nahromaděné toxické látky, je vpodstatě uvnitř svého těla otráven (intoxikován). Lidé každodenně přichází do styku se spoustou takových látek, a při běžných činnostech jako je dýchání, jídlo, práce i zábava přijímají tyto neviditelné škůdce do svého organismu. Stále se zvyšující znečištění přírody tomu napomáhá. V normálním případě je člověk schopen žít v určité symbióze s některými mikroorganismy, jejich přebytek eliminovat a vylučovat z těla přirozenou cestou ven. Pokud se však přemnoží, je zaděláno na problém.

Jaká jsou rizika nahromadění toxinů v těle?

Rizika přítomnosti jedovatých látek v organismu vedou dříve či později k poruchám zdraví. Nemoc není vždy rýma apod., ale je to jakákoliv disbalance (nerovnováha) v organismu člověka. Pokud trvá delší dobu, působí na oslabení imunity a vznik různých,často chronických (i velmi vážných) chorob. Je to vlastně takový začarovaný kruh. Zamoření organismu toxiny může být jednou z prvotních příčin nemocí. Dalo by se to zjednodušeně vyjádřit asi takto:

Intoxikace  =  snížení obranyschopnosti =  větší předpoklad nemocí


Diskuse (16 komentářů)

(13. 03. 2012 15:47) Reagovat
Jsem toho názoru, že jednou za čas detoxikace pomůže každému. Jenže oproti jiným vyspělým zemím ještě tuto oblast dost podceńujeme. Já se jednou týdně detoxikuju už asi pět let a skutečně se cítím mnohem lépe. Mnozí lidé hledají zázračný pilule, ale tohle zaručuje funguje. Vím, že sice mluvím jako reklama, ale fakt doporučuju.
(16. 04. 2012 09:31) Reagovat
Tak reklama na něco, co nic nestojí, nikomu vadit nebude. Já nejsme schopná vydržet ani den jen na vodě a tekutinách, ale jednou za čas si dávám den jen na zeleninovém salátu a také si to nemůžu vynachválit. Většinou to volím po nějaký narozeninových oslavách v rodině, při kterých se hodně jí, nebo také po Vánocích, Velikonocích atd.
(25. 08. 2012 14:26) Reagovat
Také se snažím čas od času si dávat přes den jen zeleninu, ale tak celkově se snažím jíst zdravě, nekouřím a piju jen minimálně, tak doufám, že mé tělo nějakou velkou detoxikaci nepotřebuje.:)
(06. 09. 2012 06:01) Reagovat
Ono záleží fakt na tom, jak kdo žije. Myslím, že vnášením toxinu do organismu se nevyhne v dnešní době asi nikdo, ale bezpochyby jsou velké rozdíly. Slyšela jsem, že problémem je také překyselenost organismu.
(04. 10. 2012 09:55) Reagovat
Jedna známá měla problémy s hubnutím (nešlo jí to) a pak se dozvěděla, že je to právě tím, že má překyselený žaludek. Existují na to speciální přípravky, které to zneutralizují, ale myslím si, že stejně tak dobře zabere i jakákoliv detoxikace organismu.
(14. 02. 2013 07:21) Reagovat
Na druhou stranu mi přijde, že je to zase nějaká rádoby "módní záležitost". V poslední době se všude mluví o překyseleném organismu a přitom jde jen o to, že se jinak nazvala nezdravá strava. Když se podíváte na potraviny, které způsobují překyselenost, tak v zásadě patří do nezdravé stravy. To rovnou můžeme říci, že z těchto potravin máme v sobě toxiny a ne, že je organismus překyselený. Efekt je stejný.
(20. 02. 2013 10:39) Reagovat
Chtěla bych úplně změnit své stravování. Přemýšlela jsem o veganství. Myslíte, že je to dlouhodobě zdravé a udržitelné? Chtěla bych si pořádně vyčistit organismus, najet si nějaký přísnější režim a dodržovat ho.
(05. 03. 2013 14:20) Reagovat
A proč až takhle radikálně? Veganství je složité. Člověk si musí více hlídat, aby měl všechny složky potravy, které potřebuje. Když jíte normálně, tak je máte, ale u tohoto stravování je musíte do těla dodávat alternativními způsoby.
(20. 05. 2013 10:30) Reagovat
Proti vegetariánům nic nemám. Sama maso moc nemusím, takže ho vyhledávám jen výjimečně, ale veganství je už fakt moc. Vždyť to člověk nemůže skoro nic...
(04. 11. 2013 07:17) Reagovat
Jsem stejného názoru. Nechápu ani vegetariány. Já si třeba život bez masa představit nedokážu, ale dejme tomu, ale to veganství je už spíš úlet. Zajímalo by mě, co je přesvědčí se pro veganství rozhodnout. Nikoho ve svém okolí nemám, abych ho na tohle téma vyzpovídal.:)
(04. 04. 2014 06:16) Reagovat
Vegetariánkou nejsem, ani nechci být. Maso mám ráda, ale není na škodu od něj občas organismus očistit. Proto každý rok mám jeden měsíc, kdy vůbec maso nejím. I celkově se snažím o různé detoxikační kúry. Nedělám to ani tak kvůli postavě, ale prostě jako prevenci zdraví. Je hodně nemocí, co způsobí právě toxiny.
(12. 05. 2014 11:48) Reagovat
Chystám se otěhotnět a ráda bych předtím nějak detoxikovala svůj organismus, abych podpořila plodnost. Akorát nevím jak přesně. Nekouřím, alkohol teď už taky nebudu pít. Je třeba nějaký speciální čaj či něco jiného? Díky za případné rady.
(09. 06. 2014 09:26) Reagovat
Teď je ideální čas na detoxikaci - vždy se do ní pouštím, když jsou v létě takový hice. Člověku stejně nechutná nic tučného a nemusí moc jíst (alespoň já to tak mám). Jím hlavně ovoce, zeleninové saláty a hodně piju.
Ludmila, (04. 08. 2014 12:24) Reagovat
Tak pro mě je právě léto nejhorší. Pořád se něco děje. někam jezdíme, dělají se grilovačky atd., takže to není moc na detoxikaci, ale každý to má jinak. Mě se nejlíp celkově hubne po Vánocích, respektive od Nového roku, až do léta.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty