Úvod Detoxikace organismu

Detoxikace organismu

Detoxikace organismu je celková očista těla od nahromaděných jedovatých látek (toxinů). Tyto látky jsou různého původu od mikroorganismů, parazitů až po látky chemické podstaty.

Dostávají se do organismu jedince vdechováním, přijímáním potravy, nadužíváním léků, stykems kontaminovanými předměty apod. Je takřka nemožné se jim vyhnout, je však možné se jich průběžně zbavovat pravidelnou očistou.

Co jsou to toxiny a kde se v organismu berou?

Toxiny jsou jedovaté látky, které jsou produkovány nahromaděnými mikroorganismy a chemickými látkami v těle. Z toho vyplývá, že člověk, který má v těle nahromaděné toxické látky, je vpodstatě uvnitř svého těla otráven (intoxikován). Lidé každodenně přichází do styku se spoustou takových látek, a při běžných činnostech jako je dýchání, jídlo, práce i zábava přijímají tyto neviditelné škůdce do svého organismu. Stále se zvyšující znečištění přírody tomu napomáhá. V normálním případě je člověk schopen žít v určité symbióze s některými mikroorganismy, jejich přebytek eliminovat a vylučovat z těla přirozenou cestou ven. Pokud se však přemnoží, je zaděláno na problém.

Jaká jsou rizika nahromadění toxinů v těle?

Rizika přítomnosti jedovatých látek v organismu vedou dříve či později k poruchám zdraví. Nemoc není vždy rýma apod., ale je to jakákoliv disbalance (nerovnováha) v organismu člověka. Pokud trvá delší dobu, působí na oslabení imunity a vznik různých,často chronických (i velmi vážných) chorob. Je to vlastně takový začarovaný kruh. Zamoření organismu toxiny může být jednou z prvotních příčin nemocí. Dalo by se to zjednodušeně vyjádřit asi takto:

Intoxikace  =  snížení obranyschopnosti =  větší předpoklad nemocí


Diskuse (16 komentářů)

Klarča, (01. 12. 2014 07:14) Reagovat
Tak to jde...Já bych potřebovala shodit alespoň 10 kilo, ale vždy se mi podaří max. dva a pak je zase naberu, ale alespoň že nenaberu víc. Ale fakt bych něco zhubnout potřebovala, ale nevím, jestli se má cenu pokoušet o to teď před vánocemi. Takže by zase předsevzetí do nového roku?
Šárka, (06. 01. 2015 06:38) Reagovat
A je to tu zas: Nový rok a s ním i předsevzetí zhubnout. Tentokrát se až stydím, jak jsem se přes Vánoce přejídala. Dívám se na různé detoxikační diety a nevím...Nemáte někdo tip, jak si správně nastartovat metabolismus, abych začala hubnout? Přes Vánoce jsem přibrala cca 2 kg, ale potřebovala bych celkově zhubnout tak sedm kg.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty