Úvod Způsoby detoxikace

Způsoby detoxikace

Detoxikace je proces, při kterém jsou jedovaté látky (toxiny) vylučovány z organismu jedince.

Neexistuje žádný 100% způsob detoxikace. A nelze ani říct, co je při očistě nejúčinnější. Detoxikace je spíš kombinace prostředků, které napomáhají intenzivnějšímu vylučování toxinů z těla. Prostředky jsou různé:

  • Očistné kůry. Očistné kůry jsou aktivní přírodní látky, které přirozeným způsobem vyčistí organismus od toxinů různého druhu. Jsou to různé bylinné čaje, šťávy a tablety na rostlinné bázi, vlákniny apod. Mezi nejznámější očistné prostředky patří šťáva z aloe vera. Očistné kůry mají většinou celostní charakter, tedy zasahují do více oblastí těla. Nabízí je lidé, kteří se zabývají alternativní léčbou a prodejem přírodních léčebných produktů.
  • Detoxikační prostředky. Tyto prostředky si může každý člověk koupit sám, např. v lékárnách. Jsou to také většinou přírodní produkty. Tento způsob očisty bývá víc cílený. Zaměřuje se na určitá místa v organismu, kde dotyčný předpokládá (dle příznaků) největší problém. Nejčastěji to bývají střeva. Pokud si člověk neví sám rady, může se rovněž obrátit na léčitele, ale poradí mu i v lékárně.
  • Detoxikační náplasti. Náplasti, které pomáhají vyčistit organismus jsou k dostání např. v internetových obchodech. Mají jednoduchý způsob aplikace a suplují akupunkturu, reflexologii apod. Obsahují účinné prostředky, které ovlivňují rovnováhu a regeneraci organismu.
  • Detoxikační přístroje. Jsou spíš takovým doplňkem očisty, který působí zvenčí. Jsou to masážní přístroje, které podporují tok lymfy apod. Často se zaměřují na kosmetický efekt, např. při hubnutí a proti celulitidě. Nicméně jsou účinné a je dobré si takovéto působení občas dopřát.
  • Hladovky a očistné dny. Krátkodobá záležitost, kdy člověk nepřijímá potravu, nebo jen její omezené množství (např. zeleninu). Je to jeden z možných prostředků, jak odlehčit organismu, který se nemusí starat o zpracovávání potravy a může se zaměřit na regeneraci těla. Je pravda, že se člověk nemusí přejídat, ale v běžném životě při určitém pracovním výkonu, potřebuje každý z nás přísun energie. Proto by měl být člověk opatrný při hladovkách i dietách a raději se poradit s odborníkem na výživu.

Každopádně kterýkoliv způsob detoxikace si vyžaduje větší a pravidelný přísun tekutin (balená voda, bylinné čaje apod.)

Závěr

Detoxikace (očista) organismu je pro každého člověka velmi důležitá. Je třeba ji brát vážně a zahnat všechny negativní myšlenky o samoúčelnosti propagace detoxikačních prostředků. Vždyť každý sám za sebe rozhoduje, jaký způsob očisty si zvolí. Někdy postačí i změna životních návyků, úprava jídelníčku a pitného režimu. Myslím si, že když už má člověk žít, tak ať je jeho zdraví i kvalita života co nejlepší. Musí však sám pro to něco udělat.


Diskuse (1 komentář)

Jitka, (02. 09. 2014 06:34) Reagovat
Detoxikace jednou za čas není vůbec špatná.Jednou za týden se vždy snažím jíst jen ovoce a zeleninu a hodně pít (nedodržji to úplně striktně), občas si dám nějaké pečivo a větší detoxikaci, kdy tohle podstupuju po několik dní dělám po Novém roce. Alespoň vždy shodím kila, co naberu během Vánoc a Silvestru.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Detoxikace-organismu.cz
Kontakty